Конспект заняття з ознайомлення з навколишнім світом на тему: «Чарівна книга знань»
Матеріали: конспект, додатки, дидактичні ігри.
Вкажіть кількість -
Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:
Зверніть увагу, що на даний час всі матеріали надаються виключно в електронній формі!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"
Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!
Програмовий зміст: підтримувати інтерес та ціннісне ставлення дошкільників до книги, як до джерела знань; розширити досвід малят про різноманітність книг; формувати обізнаність дітей про людей, які працюють над створенням книги; закріпити знання про українські народні казки; вчити добирати матеріал для здійснення ремонту книжок; розвивати допитливість, увагу, зв’язне мовлення, пам'ять, уміння відповідати повним реченням; виховувати любов до книжок, бережне ставлення до них, бажання творити добрі справи.
Обладнання: колекція дитячих книг, гра-розповідь «Як народжується книга», дидактична гра «Що любить книжка?», дидактична гра «Збери казку», приказки та прислів’я про книгу (мнемотехніка), дидактична гра «Книжкова лікарня», книжка-розмальовка на кожну дитину, сторінки-завдання від чарівної книги, зірочки книголюба.
Хід заняття:
Діти разом з вихователем заходять у святково прикрашений зал. На столі гарно розкладені дитячі книги, на стіні плакат з висловами про книги, їх мудрість, користь.
Вихователь: Ранок розпочавсь цікаво,
Світить сонечко ласкаво,
В календарик заглядає
І від посмішки аж сяє.
То ж діти, часу не втрачаймо,
Роботу швидше починаймо.
З гостями нашими вітайтеся,
І щиро людям усміхайтеся!
Діти вітаються з гостями та сідають на стільці.
Вихователь: Хай у ваших очах цікавість розгорається,
І ваші личка усміхаються,
Наша подорож починається,
Чарівна книга відкривається! (звучить чарівна мелодія)
На екрані з’являється «Жива» книга.
Звучить голос книги (у записі):
-Добрий день мої малята, любі хлопчики й дівчата!
Ви розумні малюки, вам до школи скоро йти!
В школі я вам знадоблюся, у портфелях оселюся.
У знаннях я допоможу, світ новий відкрити зможу.
А щоб здобути від мене зірки, гортайте, будь ласка, мої сторінки!
Кожна сторінка - нове пізнання, ось і з’ясуємо ваші знання!
Вихователь: діти, ми повинні виконати всі завдання від чарівної книги. А чи ви любите книжки, слухати цікаві казки, оповідання?(Так!) То ж ви готові?
Діти: Так!
Вихователь: Ось і перше завдання- сторінка запитань та відповідей.
1 Сторінка-Запитань та відповідей.
Бесіда – розглядання «З чого складається книжка»
(Обкладинка, палітурка, сторінки, текст, ілюстрації, розповідають що має бути на обкладинці)
-Діти, а які ж бувають книжки?
Діти: збірки казок, віршів, загадок, оповідань; словники, енциклопедії, підручники, книги-комікси, книги-пазли, книги-театри, розвиваючі книги, романи та інші.
Вихователь: Молодці, малята! Ви отримуєте зірочку книголюба від живої книги.
2 Сторінка Народження книги.
Вихователь: А чи ви знаєте діти, щоб ми з вами могли взяти до рук таку гарну та яскраву книжку, над її створенням працює дуже багато людей? Давайте спробуємо розповісти про народження книги за допомогою послідовних карток.
Гра-розповідь «Як народжується книга»
(3-4 дитини послідовно розповідають, як з’являється книга за картками, які розміщені на дошці)
Вихователь: Молодці! Ви отримуєте другу зірочку книголюба.
Відгуків, поки що немає