Детальний перегляд

Конспект інтегрованого заняття-квесту з розвитку мовлення та нетрадиційного малювання на тему: «Осінь-трудівниця, осінь-чарівниця»

Додано: 27.11.2023
Короткий опис

Конспект інтегрованого заняття-квесту з розвитку мовлення та нетрадиційного малювання на тему: «Осінь-трудівниця, осінь-чарівниця» (Для дітей старшого дошкільного віку).

Матеріали: конспект, ігри, додатки, асоціативна картка.


Оберіть бажаний варіант матеріалу

Ціна обраного варіанта - 120 грн

Вкажіть кількість -

Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:

Зверніть увагу на вибраний варіант матеріалу при замовленні!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Друкованний та ламінований варіант виготовляються після оплати на протязі 3-7 діб та надсилаються "Новою поштою".
Друк виконується на папері А4 формату, щільністю 80 г/м2. Матеріал в форматі А3 або на папері с іншою щільністю можна замовити звернувшись за телефоном.
Також слід зауважити, що бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"

Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!

Програмовий зміст: закріпити та поглибити знання дітей з теми «осінь»; вчити відгадувати загадки, складати речення про тварин, впізнавати зимуючих та перелітних птахів, працювати з таким оптичним приладом, як лупа; збагачувати уявлення дітей про особливості сезонних змін у природі та трудову діяльність людей в осінню пору; вчити прикрашати віночок нетрадиційним методом малювання, а саме штампуванням, удосконалювати навички у роботі з фарбами; закріплювати вміння працювати колективно; розвивати увагу, зв’язне мовлення, пам'ять, уяву, здатність до образного сприйняття краси природи; виховувати повагу по праці людей, любов до тварин та птахів, бажання милуватися красою природи, акуратність у роботі з колективного малювання.

Обладнання: карта для проходження квесту, паперові осінні листочки з завданнями, наочність «Загадка-заперечення про осінь»,картки «Осінні місяці», асоціативна картка «Справи людей восени», гра з лупою «Назви та знайди пташку», мнемосмужки «Як звірі до зими готуються», мнемокуби «Осінні приказки та прислів’я», шаблон для колективного малювання осіннього віночка в форматі А2, обладнання для малювання, сухе листя та половинки яблук для штампування.

Хід заняття:

Вихователь:

Доброго ранку гостям в нашій групі,

Доброго ранку і вам, дітки любі!

Діти: Доброго ранку!

Вихователь:

Ранок сонцем привітав,

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо,

А заняття починаємо!

Малята, я підготувала для вас загадку.

Наочність «Загадка-заперечення про осінь».

Не художник, а палітру має,

Не садівник, а сади поливає,

Не кухар, а ласощами пригощає,

Не царівна, а золоті шати одягає! (Осінь)

Правильно, малята, це осінь!

Діти, а яка ж вона, осінь? (Золота, красива, дощова, холодна, кольорова)

Ой, а й справді осінь дощова! (звучить запис звуки дощу та вітру)

Чуєте дощик накрапає і вітер завиває?

Під веселу мелодію залітає хлопчик Вітерець.

Вітерець: Я-осінній вітерець,

Кучерявий пустунець,

Я хмаринки розганяю,

По небу весело кружляю,

До вас у гості залетів,

Бешкетувати захотів!

Осінь передала вам даруночок, але так просто я його не віддам! Я розсипав осінні листочки по всій вашій групі. Спробуйте їх відшукати і виконати всі мої завдання, тоді і отримаєте подарунок! А мені час летіти, розганяти хмаринки. Прощавайте!

Вихователь: малята, відшукати листочки нам допоможе ось така карта (показує карту розташовану на мольберті). Погляньте, де нам шукати перший листочок? Так, біля шафи (діти знаходять, вихователь читає завдання).

1.Зелений листочок «Розкажи про осінь»

Вихователь: Діти, що змінилося в природі з приходом осені? ( небо похмуре, часто йдуть дощі, жовкне листя та трава, відлітають птахи у вирій, облітає з дерев листя)

Давайте з вами згадаємо осінні місяці. Як називається перший місяць осені? Як називається другий місяць осені, третій? Який зараз місяць осені? Чому він має таку назву?

Вихователь показує дітям картки з зображенням місяців, а діти їх називають.

Вихователь: Діти, де нам шукати другий листочок? Так, підказує нам карта, що є листочок біля віконечка. Шукайте! (Діти знаходять жовтий листочок) Який він за рахунком? Так, другий!

2. Жовтий листочок «Осінь-трудівниця»

Зібрала осінь всю пшеницю,

Горох, овес, ячмінь, житá.

Така вже добра трудівниця –

Ґаздиня - осінь золота!

Восени у людей дуже багато справ, давайте розглянемо картку та розкажемо, які це справи. Діти розглядають картку та розповідають: восени люди збирають картоплю, копають грядки, саджають часник, підрізають дерева.

Асоціативна картка «Справи людей восени»

Вихователь:а да ж наступний листочок? Так, на столі, ось він! Який він за рахунком? Третій, вірно!

Відгуків, поки що немає

Дивіться також