Конспект заняття-квесту з основ безпеки життєдіяльності на тему: "Про безпеку дбай, своє життя оберігай"
Матеріали: конспект заняття, ігри, додатки, таблиця, карта.
Вкажіть кількість -
Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:
Зверніть увагу на вибраний варіант матеріалу при замовленні!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Друкованний та ламінований варіант виготовляються після оплати на протязі 3-7 діб та надсилаються "Новою поштою".
Друк виконується на папері А4 формату, щільністю 80 г/м2. Матеріал в форматі А3 або на папері с іншою щільністю можна замовити звернувшись за телефоном.
Також слід зауважити, що бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"
Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!
Програмовий зміст: закріпити знання дітей про правила безпеки, вчити діяти в екстремальних ситуаціях; формувати вміння позначати дорожні знаки кольоровими цеглинками, знати що вони означають на дорозі; продовжувати вчити дітей працювати за коректурною таблицею, розповідати про електроприлади та безпечне поводження з ними; поглибити поняття про вогонь, коли він буває другом, а коли стає ворогом; розвивати у дітей увагу, логічне мислення, пам'ять, зв’язне мовлення, вміння дітей аналізувати ситуації і робити відповідні висновки; виховувати бережне ставлення до свого життя і здоров'я, пам’ятати про елементарні правила безпеки.
Обладнання: велика карта завдань, загадка-заперечення «Світлофор», дидактична гра «Допоможи Маші знайти безпечні та небезпечні предмети», набір прищіпок та лего-цеглинок на кожну дитину, дидактична гра «Познач цеглинкою дорожній знак», «чорний ящик» з небезпечними предметами, коректурна таблиця «Електроприлади», 4 картки мнемоприказок про вогонь, плакат «Інформаційний світлофорчик» (для підсумку заняття).
Хід заняття:
Вихователь:
Добрий ранок! В добрий час!
Рада я вітати вас!
Заняття в нас не просте,
Ви дізнаєтеся все:
Про загрозу, небезпеку,
На все відповідь знайдете!
Ви розсудливі, старанні,
Ще розумні та обачні.
Тож часу не гаємо,
Гостей привітаємо!
Діти: добрий ранок!
(Діти проходять та сідають на стільці)
Вихователь: сьогодні, діти, у нас заняття не просте, це квест-заняття. Що значить слово «квест»? Так, це пошук, послідовне виконання завдань.
Ось мені сьогодні на електронну пошту прийшло повідомлення. Як ви думаєте від кого? А давайте поглянемо на екран? Вихователь відкриває ноутбук-на екрані зображений Ведмідь з мультика «Маша та Ведмідь».
Звучить голос ведмедя (в записі): -Доброго дня, малята! Чи ви вмієте піклуватися про себе і правильно діяти в небезпечних ситуаціях? (Так!) А ось моя подружка Маша не вміє, завжди потрапляє в різні пригоди. Чи можете ви її навчити і виконати разом всі завдання, які я приготував для вас?
Діти: так!
Тож будь ласка, отримайте мою чарівну карту, виконайте всі завдання разом з Машею та зберіть головне слово на кольорових кубиках, кожен з яких отримаєте за виконану роботу. Це слово ви всі повинні знати і запам’ятати!
Вихователь: дякуємо, тобі ведмедику!
(Вихователь відкриває карту на дошці, яка до цього моменту була закрита. Звучить музика, забігає дівчинка Маша.)
Маша: Доброго дня, малята! Я Маша, весела та завжди швидка на допомогу! Що вам допомогти? Я все вмію і нічого не боюся!
Вихователь: Маша, у житті кожної людини зустрічаються різні ситуації, часто загрозливі для життя. Важливо знати як діяти, щоб не допустити біди. Добре не боятися, але потрібно ще бути обачним! Залишайся на нашому занятті, та вирішуй з дітками всі завдання.
(Діти разом з вихователем розглядають чарівну карту. Звертають увагу на старт, цифру 1 і зображене вікно.)
Вихователь: діти, що значить зображене вікно? Може там сховалося наше завдання? (Діти підходять до вікна і знаходять на підвіконні конверт із завданням «Кмітливість»)
1 Завдання: вікторина «Кмітливість»
Вихователь:
-Діти, що значить бути обачним?
-Що потрібно робити коли ти знайшов на вулиці міни, боєприпаси, частки ракет?
-Що робити коли незнайомець тягне тебе за собою?
-Якщо ти знайшов предмет, від якого лунають ритмічні звуки (наприклад цокання годинника) що потрібно робити?
-Чи можна перебігати дорогу перед машинами, що рухаються?
-Що таке «тривожний рюкзак»? Що ми в нього покладемо?
Молодці! І ми отримуємо перший кубик з літерою «Б»
Відгуків, поки що немає