Конспект заняття з художньої літератури з пріоритетом соціально-морального розвитку на тему: «Доброта, як сонце зігріває»
(для дітей середнього віку)
Матеріали: конспект, додатки, дидактичні ігри.
Вкажіть кількість -
Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:
Зверніть увагу, що на даний час всі матеріали надаються виключно в електронній формі!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"
Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!
Програмовий зміст: ознайомити дітей з оповіданням В.О. Сухомлинського «Покинуте кошеня», вчити уважно слухати текст та переказувати оповідання за допомогою мнемотаблиці; сприяти розвитку активного мовлення дітей засобами сучасних технологій за допомогою асоціативних карток, мнемотехніки; вчити малят визначати назви казок та оцінювати вчинки казкових героїв; поглибити знання дітей про такі моральні якості людини, як: доброта, милосердя, вдячність, щирість; збагачувати внутрішній світ дитини позитивними емоціями, створити піднесений настрій; розвивати оцінні навички, пам'ять, увагу, мислення, зв’язне мовлення; виховувати співчуття, щирість, прагнення творити добро, проявляти піклування до тварин, бажання допомагати іншим.
Словникова робота: милосердя, щирість, ніжність, тремтить, нявчить, пригорнулося, добрий вчинок, лихо, байдужість, дружність, допомога.
Обладнання: оповідання В.О. Сухомлинського «Покинуте Кошеня» + мнемотаблиця до нього, портрет В.О. Сухомлинського, мовленнєва гра «Асоціативні хмаринки слів», дидактична гра «Дерево добра», дидактична гра «Назви казку та оціни вчинок», шаблони сердечка, шаблони для цукерки, цукерки, іграшка сонечко.
Хід заняття:
Звучить пісня «Країна добра». Вихователь разом з дітками заходять до святкової зали.
Вихователь:
Доброго ранку вам діти,
Доброго, гарного дня!
Сонечко всіх вас розбудить,
Добротою наповнить серця!
Нехай сьогодні в кожне серце
Це заняття додасть тепла,
А ми гостям всім усміхнімось,
І побажаємо добра!
Діти: Доброго ранку!
Вихователь: малята, сьогодні ми з вами поговоримо про доброту, милосердя, прочитаємо цікаве оповідання та пограємо в захопливі ігри. Якщо ви готові, займайте, будь ласка місця.
(Діти сідають на стільці)
Всього лиш раз ми в світі цім живемо,
Тож треба, щоб чудово всім було.
Несіть тепло у серденьку своєму
І роздавайте з радістю…. (добро).
Так, добро! Роздавати добро та ділитися ним з іншими може тільки добра, щаслива та красива душею людина.
Діти, а я бачу що сонечко, заглядає у наше віконечко. Хоче нам щось сказати, давайте його послухаємо.
(На дошку або на екрані вихователь розміщує велике сонечко, звучить голосу записі)
Сонечко: доброго ранку, малята! Гарного вам дня! Я почуло, що ви розмовляєте про добро та милосердя. А чи ви знаєте, що таке доброта та де вона живе?
Діти: доброта – це чуйне, дружне, бережливе ставлення до людей, тварин, природи.
-доброта живе в серці, в пальчиках, у друзях, у родині, у вчинках людей.
Сонечко: так, ось я кожен день посилаю свої промінці тепла всім людям, тим самим дарую добро всім вам, бо без мене не було б життя на планеті. А чи ви знаєте, що робить людину доброю - слова чи все ж таки справи?
Діти: і гарні слова і добрі справи.
Вихователь: давайте спробуємо наповнити краплинками слів дві хмаринки. Фіолетова, темна хмаринка- це недобрі, байдужі слова, а світла, блакитна хмаринка-це добрі та приємні слова.
Гра «Асоціативні хмаринки слів»
(Вихователь називає слово, дитина його повторює та за асоціацією добирає кольорову краплинку, розміщує на хмаринці. Слова: брехня, лінь, жорстокість, злість, допомога, ніжність, любов, дружба, ненависть, лінощі, ласка, комплімент, щирість, безсердечність, грубість, боягузтво, довіра, теплота.)
Вихователь: молодці, малята! Сьогодні я хочу вас ознайомити з великим педагогом, письменником та людиною, яка лишила по собі на землі добрий слід-це Василь Олександрович Сухомлинський.
Відгуків, поки що немає