Конспект інтегрованого заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку на тему: «Чарівний колосок»
Матеріали: конспект, додатки, ігри.
Вкажіть кількість -
Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:
Зверніть увагу, що на даний час всі матеріали надаються виключно в електронній формі!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"
Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!
Програмовий зміст: вчити дітей переказувати українську народну казку «Колосок», вигадувати казку на новий лад; систематизувати знання та закріпити вміння дітей працювати над казкою нетрадиційним способом використовуючи методику роботи з картками Проппа; вчити аналізувати вчинки казкових героїв, давати їм характеристику, розповідати приказки про працю за допомогою мнемотехніки; розвивати увагу, мислення, пам'ять, вміння відтворювати зміст казки, зв’язне мовлення; виховувати любов до праці, наслідувати кращі риси позитивних героїв казки, цікавість до українських казок.
Обладнання: наочність «Загадка-заперечення про півника», мнемотаблиця до казки «Колосок», картки Проппа (для складання казки на новий лад), ігрокуби «Народна мудрість про працю», асоціативна картка «Який хліб?», паперовий колосок для виконання завдань, пиріжки для сюрпризного моменту.
Хід заняття:
Вихователь: Діти, у нас сьогодні багато гостей, давайте привітаємось?
Діти: Доброго ранку, доброго дня,
Все навкруг добрим хай буде щодня!
Вихователь: Діти, а ви любите казки? (Так!)
Я пропоную вам пофантазувати
І разом у казку помандрувати!
Казка нас навчить любити,
З добротою в серці жити!
Діти сідають на стільці.
Вихователь: Малята, я приготувала для вас загадку.
Наочність «Загадка-заперечення»
Має червону корону, але не цар.
Має кольоровий хвіст,
Але не павич.
Всіх зранку будить,
Але не будильник (Півник)
Під веселу мелодію заходить Півник-хлопчик з колосками в руці.
Півник:
Півничок я співунець,
Голосистий молодець!
З казки я до вас прийшов,
Ледве дитсадок знайшов!
Я герой з якої казки?
Ось вам всім моя підказка! (Показує колосок дітям)
Діти: ти півник з казки «Колосок»
Півник: так, цей колосок чарівний! Виконайте всі завдання які заховані в зернятках і на вас чекає сюрприз. Згодні? (так!)
Вихователь: а ти залишайся півник з нами та допомагай нам.
На дошці розташований колосок. Окремо розташовані зернятка з завданнями. Діти виконують завдання і по мірі виконання збирають колосок.
1 зернятко на мольберті «Казка Колосок»
Скорочений переказ казки «Колосок» за мнемотаблицею. Переказують дві-три дитини.
Вихователь:
-Яким був півник в казці? (Працьовитий, розумний)
- Чому мишенята не допомагали півнику? (Лінь заважала мишенятам, вони хитрі, ледачі)
- Чи справедливо вчинив півник? Чому? (Відповіді дітей)
-А чи подобаються вам ці мишенята? (Ні!)
-Якими б вам хотілося бачити мишенят? (Працьовитими, дружними)
2 зернятко на мольберті «Казка на новий лад»
(за допомогою карток Проппа)
Вихователь: а давайте разом придумаємо нову казку, де мишенята будуть працьовитими, будуть допомагати півнику?
Відгуків, поки що немає