Детальний перегляд

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення, природи та елементами конструювання на тему: «Наші друзі-птахи»

Додано: 27.11.2023
Короткий опис

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення, природи та елементами конструювання на тему: «Наші друзі-птахи» (для дітей старшого віку)

Матеріали: конспект, додатки, ігри.

Оберіть бажаний варіант матеріалу

Ціна обраного варіанта - 120 грн

Вкажіть кількість -

Сподобався матеріал? Поділіться ним на своїй сторінці:

Зверніть увагу на вибраний варіант матеріалу при замовленні!
Електронний варіант надходить миттєво після оплати на вашу електронну адресу.
Друкованний та ламінований варіант виготовляються після оплати на протязі 3-7 діб та надсилаються "Новою поштою".
Друк виконується на папері А4 формату, щільністю 80 г/м2. Матеріал в форматі А3 або на папері с іншою щільністю можна замовити звернувшись за телефоном.
Також слід зауважити, що бонуси та персональна знижка поширюється виключно на електронний варіант.
Якщо залишились питання зверніться за контактами вказаними на сторінці сайту "Контакти". Перейти на сторінку "Контакти"

Увага! Матеріали забороняється продавати в будь якому вигляді, викладати у вільний доступ, передавати третім особам та тиражувати!

Програмовий зміст: поглибити знання дітей про зимуючих та перелітних птахів, визначати їх за істотними ознаками; вчити порівнювати птахів за допомогою кругів Ейлера, розповідати про життя пернатих, добирати поживу для кожної зимуючої пташки; проводити роботу по залученню дітей до підгодівлі зимуючих птахів, а саме - виготовляти «пряники» з насіння та зернят; розвивати слухове та зорове сприйняття, зв’язне мовлення, мислення, пам’ять, увагу, дрібну моторику рук; виховувати дбайливе ставлення до пернатих друзів, бажання оберігати їх, любов і милосердя до всього живого на землі.

Обладнання: лист від птахів (в конверті), пташина пір’їнка, наочність «Загадка-заперечення про ластівку», Круги Ейлера для порівняння ластівки та ворони, дидактична гра «Впізнай пташечку», народна мудрість «Приказки та прислів’я про птахів» (мнемотехніка), дидактична гра «Пташине меню», шаблони для виготовлення пташиного пряника, клейстер, насіння, пензлики, серветки.

Хід заняття:

Вихователь:

Доброго дня вам, милі малята

Любі хлопчики й дівчата!

Сядьте, дітки, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько,

Всі на мене подивіться

і приємно посміхніться!

Заняття на нас чекає

Тож ми вже розпочинаєм!

Діти, коли я зранку прийшла в групу у мене на столі лежав лист. Вам цікаво від кого він прийшов? (Так!) І мені цікаво! (Відкриває, дістає лист і пташину пір’їнку з конверту, показує пір’їнку дітям) Так від кого ж лист, малята? Так, від птахів, вірно!

Читає лист

Доброго дня, любі малята!

Чи ви знаєте, що настала зима, часто йде сніг, лютує мороз та завивають хуртовини? Ми, зимуючі птахи, вирішили звернутися до вас з проханням. Нам дуже складно добувати їжу взимку, багато пташок гине від холоду та голоду.Ви дуже допоможете, якщо будете підгодовувати нас та регулярно насипати корм в годівнички. А ми натомість, будемо приносити вам користь та тішити своїм співом.

Вихователь: Ось такий лист ми отримали. Допоможемо птахам, діти? (так!)

А яку ж користь приносять птахи людям, природі?

Діти: птахи знищують комах, гризунів та інших ворогів рослин,

гарно співають, піднімають людям настрій.

Вихователь: спробуйте відгадати загадку:

Загадка-заперечення про ластівку (наочний матеріал)

Літає, але не метелик.

Перелітна пташка, але не шпак.

Починається на звук Л, але не лебідь.

Що за пташка? (Ластівка)

А ось ще одна загадка:

Дзьоб міцний і гарні крила,

Чорний хвіст, жилетка сіра,

Чи присяде, чи летить, –

«Кар, кар, кар!» – усе кричить.

(Ворона)

Діти, а давайте спробуємо порівняти ластівку та ворону. Що в цих птахах спільного? А чим вони відрізняються?

Діти порівнюють птахів, користуючись наочним матеріалом. Відповідають повним реченням.

Круги Ейлера « Ластівка та ворона»

Вихователь: молодці діти. А я вам пропоную впізнати інших птахів за фрагментами та розповісти про них.

Дидактична гра «Впізнай пташечку»

Дитина впізнає пташку за фрагментами (частини тіла, чим харчується, як гніздиться, як живе). Далі пропонується дібрати картку з відповідною пташкою, визначити зимуюча вона чи перелітна. (Синичка, дятел, шпак, горобчик)

Наприклад: дятел живе в дуплі, поїдає шкідливих комах, має біло-чорне оперення та червону шапочку. Ця пташка зимуюча.

Вихователь: Діти, а чи знаєте ви які птахи вважаються найкращими листоношами?(Голуби) А які птахи вважаються кращими співаками? (Солов’ї) А ще, птахи, як і люди, між собою спілкуються за допомогою звуків, співу, голосу. Кожна пташка це робить по-своєму.

Відгуків, поки що немає

Дивіться також